Jdi na obsah Jdi na menu

Kronika

18. 5. 2012

PONDĚLÍ

Již posedmé jsme se sešli v hojném počtu. Opět jsme zavítali do našeho velice oblíbeného penzionu Macháček, ktterý se nachází v Orlických horách v Říčkách.Možná, že se sami sebe zeptáte : "A to je to pořád baví?!" Ihned vám odpovím bez rozmýšlení - ano, baví! 
            Takže, sešli jsme se 14. kvetna ve Strančicíck kam nás zavezli naši milovaní rodiče. V 8:20 jsme konečně odjížděli a měli myšlenky jen na to, jak si ten týden strávený po boku paní učitelky Zdeny Valentové a pana učitele Karla Neškudly užijeme. A konečně po několika hodínach, které jsme strávili ve vlaku jsme dorazili do Rokytnice v Orlických horách, kde na nás čekal pan Macháček. Po krátkém nakládání věcí do aut jsme se naskládali i my do auta.
             A konečně jsme na místě. Zbývalo se jen zabydlit a užívat si volna od školy. Po příjezdu jsme dostali chvíli volna na vybalení a odpočinek po tak náročné cestě. Abychom se jen neflákali, měli jsme za úkol vybrat si a nakreslit nějakou věc z chaty pana Macháčka.
              Od malých i velkých, všechny obrázky se vydařily. A tak pomalu končil nás první den pobytu v Říčkách. Jako každoročně jsme se sešli abychom navázali nová přátelství, utužili mezi sebou vztahy a užili se týden se svými známými a kamarády.
(Tereza Vodičková, Dominika Mittasová)

 

ÚTERÝ

Po prvním probuzení tichým zvonem, který byl velice příjemný pro naše uši nás pořádně rozpohybovala Kropáčková svými cviky na hubnutí prstů. Všichni jsme byli nahnání na úklid chaty. Veliký úžas byl na tvářích paní učitelky valentové a pana učitele Neškudly, kteří byli zaskočeni řádně uklizenou chatou. Po příchodu na snídani jsme se pořádně nadlábli, vzali jsme své balíčky a vyrazili na chatu. V chatě jsme se dozvěděli kam dnes půjdeme malovat a fotit. Dnes jsme šli ke kostelu. Nakreslili jsme si náčrty, ale protože nám byla zima, vrátili jsme se do chaty a obrázky jsme si dodělávali v teple naší milované chaty. Ze sportu byly našimi disciplínovanými zneužity sumo a skok z místa. V kategorii mladší zvítezili : Na prvním místě Nikola Žáková v sumu a na prvním místě Míra Bella skoku z místa. Ze straších na prvním místě Patrik Nožina v sumu a na prvním místě Tereza Vodičková ve skoku z místa, která také porazila říčkovský rekord a skočila 210cm! Po večeří, kterou byla houbová omáčka, jsme trsali na pyžamové párty. Na prvním místě se umístila Nikola Žáková, která předvedla skvělou taneční choreografii. Poté jsme se odebrali do hajan a spali jako mrtví. 
(Kiki Tomášková "Kiki Kropáčková") 

 

STŘEDA

Ranní budíček ako vždy povznesl naší náladu na nejvyšší úroveň. Rozcvičku vedla naše populární a velmi inteligentní sportovkyně Terezka Vodičková. Po velice namáhavých a náročných cvicích jsme se byli proběhnout. Po rozcvičce následoval úklid rajónů a pokojů. Ti, kteří neměli největší pořádek nebo nedostali plný počet bodů, si na dveře museli pověsit obrázek prasete.  Následovala snídaně. Na snídani jsme se vydali so nedaleké chaty Karosy. Snídaně byla podávána v podobě Švédského stolu. Protože venku pršelo, zůdtali jsme uvnitř. Každý si vybral zátiší, které měl nakreslit. Po několika hodinách kreslení jsme dostali hodinu volna, před začátkem olympiády. Jako dnešní disciplína  byl vybrán běh na 60 metrů a hod granátem. Po olympiádě a krátkém odpočinku přišlo na řadu hodnocení obrázků nakreslených v prostorách naší oblíbené chalupy pana Macháčka. V 18:00 hod. jsme šli na večeři. Byly palačinky s borůvkovou marmeládou. Po 19:30 začal karneval. K vidění byly nejrůznější masky všech velikostí, stylů a barev. A tak skončil náš tříti den našeho pobytu v malebné krajině Orlických hor, v chalupě našeho milovaného hostitele pana Petra Macháčka. 
(Domča Mittasová)

 

 

ČTVRTEK

Dnes jsme měli budíček o čtvrt hodiny později, kvůli včerejšímu pozdnímu uložení do hajan. Rozcvičku jsme neměli, ale uklízeli jsme chatu. Poté jsme šli namalovat jednu z některých chat v Říčkách. Malovali jsme temperama a začínal foukat vítr, tak jsme šli do chaty. Pak následovala hodina volna. Ve 2 hodiny se zazvonilo a začala olympiáda. Jako vždy jsme měli dvě disciplíny. První byl běh do vrchu, který trval pár minut. Druhou dysciplínou byla páka. Občas to bylo napínavé, ale na konec z kategorie mladších vyhrála Jana Čermáková a z kategorie starších si první místo připsala Domča Mittasová. V 5 hodin začalo hodnocení olympiády a namalovaných obrázků. První tři dostali něco na zub. Potom jsme se všichni přesunuli do chaty Karosy, kde jsme se navečeřeli . K večeři byly těstoviny a rajskou omáčkou a plněnými paprikami. Po večeři jsme si chvíli odpočinuli a následovala "jogurtová bitva". Největšího masakru se zůčastnila Terka Vodičková a Kiki Tomášková. Poté co se všichni umyli od jogurtu, mohli do společenské místnosti, ohřát se ke krbu. Dnes byla večerka jako vždy, v 10hodin. 
(Jana Vodešilová) 

 

 

 

PÁTEK

Ráno jsme vstali a po ''náročné'' rozcvičce s vedením Patrika Nožiny, jsme zavítali do chaty Karosy na snídani. K snídani byl jako každé ráno švédský stůl, takže si každý vzal co chtěl. Po snídani jsme se připravili na malování a šli jsme. Tentokrát jsme se usadili u nedaleké říčky Říčky. Až na to, že se jednomu šikovnému chlapci povedlo upustit ''foťák'' do vody, tak to u říčky bylo super. Poté co všichni obrázek domalovali jsme se vrátili na chatu. Po hodině volna se už nekonaly olympijské hry jako každý předchozí den, ale uspořádal se zápas ve ''fotbálku''. Mužstvo kluků proti holkám. Zápas skončil 7 : 1 pro kluky. Ale přesto, že holky nevyhrály, jim byla předána cena za účast. Po zápase jsme se odebrali do společenské místnosti na nástup. Bylo vyhlášení obrázků a na prvním místě byla Domča Mittasová. Po nástupu jsme šli na večeři. K večeři byl vynikajíci řízek s bramborovou kaší. Až se všichni navečeřeli, tak se šlo na chatu. Navečer nebyly hry a zábava jako dny předchozí, ale všichni se balili a připravovali na cestu domů.

Ve 22:00 byla večerka jako jindy. Ulehli jsme do hajan, Říčky končí. Usínáme s tím, že ráno odjíždíme.

(Patrik Nožina)

 

 

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zdislav Uzdichcal - Zajímavé cesty

23. 9. 2018 22:39

Velice zábavné počtení. Hádám, že Kiki s Terkou budou velmi fajn slečny.